Гігієнічний догляд за протезом дозволить запобігти виникненню бактерій та неприємного запаху, що дуже важливо під час користування протезом. Чистота в місці контакту поверхні протезу зі шкірою також допомагає запобіганню виникнення подразнення.
Перший етап проходить під контролем техніка-протезиста та лікаря — реабілітолога. Ваші перші кроки дуже важливі для освоєння правильної ходьби.
Варто розпочинати навчання ходьбі на протезі в брусах. Вони дають стабільну та надійну опору рукам, що дозволить уникнути боязні падінь. Навчання ходьбі проводиться перед великим дзеркалом, щоб пацієнт бачив себе в повний зріст та мав можливість оцінювати свої дії.
Після успішного освоєння ходьби у брусах, пацієнт переходить до ходьби з додатковою опорою (підлокітники, милиці, ходунки, тростина), це дуже важливий етап, тому що з цього моменту пацієнт перестає бути прив’язаним до будь-яких зовнішніх умов і пристосувань.
Одночасно з попереднім умінням проводиться процес навчання спуску і підйому по сходах і пандусу.
Процес реабілітації може бути дуже різним і залежить від психологічного стану пацієнта, його готовності докладати зусиль, а також характеру травми та виду протеза.
Протез нижче коліна забезпечує більшу стабільність та можливість зберігати баланс, оскільки ампутація не зачепила колінний суглоб. Людина краще адаптується до такого пересування.
Реабілітація після протезування вище коліна – завжди складніший процес. У вашому протезі буде штучний колінний модуль. Це необхідно для того, щоб ви відчували більшу стабільність і могли краще розподіляти навантаження. Але вчитися ходити на такому протезі важче і частіше на перших етапах навчання призводить до падінь. Пацієнтам з таким типом протезів потрібно більше використовувати ходунки й підлокітники для того, щоб відновлювати свою впевненість і рухливість.